Iglaki to jedne z najpopularniejszych roślin występujących w ogrodach. Wielu z nas używa je nie tylko w celach ozdobnych. Stosujemy je po to aby zadbać o naszą prywatność. Sadzimy je wokół naszego płotu w celu stworzenia naturalnego żywopłotu. Trzeba jednak w odpowiedni sposób zadbać o nie, dzięki czemu będą się pięknie pięły w górę.
Nawóz do iglaków
Pielęgnacja ogrodu nie jest łatwa. Dobór odpowiednich nawozów również nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli jednak chodzi o iglaki to doskonale spisze się Florovit do iglaków. Jest to dość często spotykany nawóz stosowany nawet przez profesjonalnych ogrodników. Istnieją różne odmiany takie florovitu. Do takiego całorocznego stosowania nadaje się ten najbardziej ogólny. Oferowany jest on w formie granulatu lub w formie płynnej. Obie są bardzo dobre. Zawierają dużą dawkę witamin. Dzięki nim cyprysiki, modrzewie, tuje, sosny naprawdę pięknie rosną. Makro i mikro składniki zawarte w takim nawozie zapewniają roślinom również mrozoodporność. Opakowania zwykłego florovitu mają różne pojemności..
Na brązowe igły
Zauważyliśmy, że nasze iglaki zaczynają mieć brązowe igły pomimo stosowania nawozu. Czasem tak bywa. W szczególności, kiedy zmagamy się z suszą. Brązowienie igieł spowodowane jest również niedoborem magnezu w glebie. W takim momencie warto postarać się również o specjalny florovit przeciw brązowieniu igieł. Jeżeli włączymy taki nawóz, to przekonamy się, że w okresie suszy iglaki mogą mieć piękne igły o soczystym, zielonym kolorze. Florovit przeciw brązowieniu w dużej mierze zaspokaja “głód” roślin na brakujący w glebie magnez. Ten pierwiastek to podstawa przetrwania naszych roślin iglastych. Nawóz warto podawać najlepiej prosto do gleby. Można się również postarać o dokarmianie dolistne.
Przygotowanie do jesieni
Ogólny florovit do iglaków działa na nie bardzo dobrze. Warto jednak czasem zdecydować się na inny rodzaj nawozu, który pomaga chociażby cyrpysom, tujom, sosnom i innym iglakom przygotować się na zmiany pór roku. Na jesień sprawdza się florovit jesienny. W jego skład wchodzą takie witaminy, jak cynk, mangan, żelazo, bor, miedź. Taka dawka witamin wskazana jest w momencie nadchodzących, coraz niższych temperatur. Nie zapominajmy, że rośliny muszą nabyć właściwości mrozoodpornych. 1 litr takiego nawozu starczy na sporządzenie 50 litrów roztworu. Jesienny florovit stosuje się w różnych dawkach. Dla młodych iglaków są one mniejsze. Starsze iglaki potrzebują większej dawki florovitu. W obu przypadkach nawóz jednak trzeba stosować co 7-14 dni.